Parametry z BOI
PM10 (pył): 1.85 / Ozon: 2.45 / NO2: 3.15
Aktualności
GIS w NAUCE i na Uniwersytecie Warszawskim
18 grudzień 2015
W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich zainteresowanych i zaangażowanych w rozwój zastosowań systemów informacji geograficznej do udziału w V ogólnopolskiej konferencji GIS w Nauce, która odbędzie się w roku dwusetlecia Uniwersytetu Warszawskiego w salach wykładowych budynku Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych (Pałacu Uruskich-Czetwertyńskich) w kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu w centrum Warszawy.
Zaproszenie do udziału, jako współgospodarze konferencji w Warszawie, przyjęli przedstawiciele Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, których nurt rozwoju i tematyki zastosowań GIS stanowi główną oś zainteresowań naukowych. Gospodarzem sesji poświęconej tematyce GIS i kartografii historycznej będą pracownicy naukowi Instytutu Historii PAN, sesji specjalnej poświęconej teledetekcji – pracownicy Zakładu Geoinformatyki, Kartografii i Teledetekcji WGiSR UW oraz sesji specjalnej poświęconej zastosowaniom GIS w hydrologii – pracownicy SGGW.
więcej informacji na stronach konferencji :
oraz w ponizszym pliku
Pliki do pobrania:
Szczegółowe -cele i zakres projektu MONSUL są następujące:
- montaż i uruchomienie systemu pomiarowego, służącego do oceny parametrów jakości wody w zbiorniku (pływającego po powierzchni zbiornika i transmitującego dane on-line do komputera). Monitoringiem będą objęte m.in. następujące parametry: temperatura wody, pH, stężenie tlenu, zasolenie, stężenie chlorofilu, zawartość Nog i Pog.
- opracowanie bazy danych GIS rejonu zbiornika Sulejowskiego,
- opracowanie modelu 3D zbiornika Sulejowskiego. Model umożliwi wykonanie obliczeń rozkładu temperatur, prędkości przepływów i stężeń zanieczyszczeń oraz symulację stanu ekologicznego zbiornika,
Współpraca
Partnerzy